Május 24-én sikeresen lezajlott a nyolcadik RECCS Tésztahíd-építő Világbajnokság. A versenyen 6 országból 8 csapat vett részt, a három magyar bánkis csapat mellett érkeztek vállalkozó kedvű fiatalok Romániából, Litvániából, Lettországból, Törökországból és Bulgáriából. Híd kategóriában a 2013-as bánkis rekord továbbra sem dőlt meg; a győztes szerkezetet idén a kolozsvári Technical University of Cluj-Napoca csapata építette, amelynek a. „Kenny” nevezetű szerkezetük 272,9 kg terhelést követően tört darabokra. A második helyet a „For a few dollars more” nevű híd építői, a University of Architecture Civil Engineering And Geodesy csapata szerezte meg. Az ő építményük 103,1 kg terhelést bírt.
Tartó kategóriában idén 6 csapat indult, a győztes a tavalyi rekordot is felállító TAT MAKARON csapat lett, azonos megnevezésű szerkezetük 561,4 kg-ot bírt. Második helyezést szerzett a Technical University of Riga csapata, akik szintén visszatérő versenyzők voltak a megmérettetésen. Az ő tartójuk is a tavalyival megegyező „Bridge It!” nevet kapta, ez 401,4 kg terhelés után tört össze. A dobogó legalsó fokát Laky Norbert és Mátlé Roland Dominó szerkezete kaparintotta meg a kiváló 310,1 kg-os teherbírással.
Szép eredményeket ért el a másik két kari csapat is, a Nágel János, Varga Péter és Zaklajda Gergő alkotta Bakos Balázs team, valamint Horváth Viktor Eiffel Jancsi szerkezete.
Ugyancsak szép eredménnyel indulhattak haza a dobogóról lemaradt Vilnius Gediminas Technical University hallgatói, tartójuk (298,8 kg) mindössze 11,3 kg teherbírással maradt alul a harmadik helyezett Dominótól.
Számos érdeklődő a helyszínen izgulta végig a töréseket, az élő YouTube streamnek köszönhetően azonban sokan tudták nézni máshonnan is az eseményeket. A sajtó munkatársai szép számmal jelentek meg tegnap, hogy tudósítsanak. Ahogyan a versenyzők, úgy a szervezők és a szponzorok is mindent megtettek a jó hangulat és a tiszta verseny érdekében. A díjátadó ceremónia során nem csupán a dobogós helyezést elérő csapatok részesültek díjazásban, különdíj járt a leginnovatívabb és a legesztétikusabb szerkezetnek is. Előbbit a litván „Bridge It!” kapta, míg a legszebbnek ítélt alkotás a román „Kenny” lett.
A Henkel Magyarország különdíjait – a dobogós helyezések ismertetését követően - szintén dr. Ancza Erzsébet oktatási dékánhelyettes asszony és Varga Csaba kancellárhelyettes úr adták át a résztvevő csapatoknak.
A Magyar Mérnöki Kamara a legjobb hazai gépészmérnököt jutalmazta különdíjjal, melyet a Bakos Balázs csapat vehetett át Prof. dr. M. Csizmadia Bélától, a Magyar Mérnöki Kamara Gépészeti Tagozatának elnöke.
A Technical University of Cluj-Napoca csapata („Kenny”) részére a Gyermelyi Zrt. képviseletében Bokros Gábor marketing igazgatóhelyettes úr adta át a legjobb határon túli csapatnak járó különdíjat.
A Taegu Tec Hungary Kft. a legjobb bánkis csapatnak járó oklevelét és díját Téri Zoltán mérnök szaktanácsadó adta át a Dominó teamnek.
Végül, de nem utolsósorban az Óbudai Egyetem Hallgatói Önkormányzatának különdíjait dr. Ancza Erzsébet oktatási dékánhelyettes asszony és Varga Csaba kancellárhelyettes úr adták át az Eiffel Jancsi és Bakos Balázs magyar csapatoknak.
Összességében elmondható, hogy a 2018-as RECCS világbajnokság lebonyolítása sikeresen zajlott, a támogatóktól, a nézőktől és a részt vevő csapatoktól érkező előzetes visszajelzések is mind pozitívak voltak.
Gratulálunk a csapatoknak, és különösen a magyar résztvevőknek az eredményes szerepléshez.