February 2018

Feb
26

Diplomaátadó ünnepség 2017/2018 I. félév

 

Diplomaátadó ünnepség

2018. február 16.

A 2018. évi téli diplomaátadó ünnepséget a korábbi évekhez hasonlóan a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban rendeztük, 14 órától.

Az Elnökség tagjainak ünnepélyes bevonulása a ’Gaudeamus’ dallamára történt. A Himnusz után dr. Ancza Erzsébet oktatási dékánhelyettes asszony – mint az ünnepély levezető elnöke – az Elnökség bemutatása után üdvözölte a tiszteletbeli polgárokat, a hallgatókat, a kollégákat, a vendégeket, illetve a szép számban megjelenő kísérőket. Az Elnökség tagjai az idén – bevonulásuk sorrendjében: Moharos István oktatási igazgató, prof. dr. Rajnai Zoltán dékán, prof. dr. Réger Mihály rektor, dr. Ancza Erzsébet oktatási dékánhelyettes és Trunk Dániel HÖK elnök.

Feb
16

Bánkis siker a TEK pályázatán

A Terrorelhárítási Központ és a TEK Tudományos Tanácsa 2017 szeptemberében nyílt pályázatot hirdetett „az ún. „ramming” típusú terrortámadások megelőzésének, megakadályozásának technikai kihívásai és újszerű, innovatív műszaki megoldások keresése és lehetőségei” címmel.

A pályázat célja a járművekkel elkövetett gázolásos terrorcselekményekkel szembeni védekezés lehetőségeinek felmérése, olyan szakmai szempontok és megoldások megismerése, melyek hazánkban még nem elterjedtek.

(A pályázati kiírás a honlapunkon a Hírarchívumban található)

A pályázaton a Bánki Kar munkatársai is képviselték magunkat, és nagyon szép eredményt értek el:

I. helyezett:  Hasilló György (BGK; kari honlapok karbantartója) “Baltimore” jeligéjű pályázata lett, melynek címe: Bemutatkozik a GTMVR

A tanulmány a gázolásos terrorcselekményt megakadályozó védelmi rendszer (GTMVR) elméletét vázolja fel, egy olyan komplex szisztémát, amely a közterületek autóktól elválasztott területeit hivatott megvédeni a gépjárműves támadásokkal szemben. Öt fő komponense: a járdákba épített rejtett, avagy süllyesztett oszlopok, az ezeket és a különböző szenzorokat is vezérlő mesterséges intelligencia, a támadó személyek ellen fellépő drónok, az egész rendszer mögött álló, folyamatosan bővülő adatbázis, valamint a kisegítő eszközök, úgymint kamerák, érzékelők, internethálózat. A dokumentum elméleti síkon vázolja a rendszer bemutatását, annak elemeit, működését. Írásának célja, hogy még ha csak elméleti szinten is, de segítséget nyújtson a rendvédelmi szervek jövőbeli tevékenységéhez, az aljas, gonosz szándékból elkövetett merényletek megakadályozásában, melyek ártatlan emberéleteket veszélyeztetnek szerte a világon.

A cikk tovább folytatódik >>>

Feb
8

Pályázati felhívás haditechnikai tanulmányok és kutatási-fejlesztési projektelképzelések írására

Pályázati felhívás

A Honvédelmi Minisztérium ArmCom Kommunikációtechnikai ZRt. pályázatot hirdet haditechnikai tanulmányok és kutatási-fejlesztési projektelképzelések írására.

Pályázat célja

Olyan haditechnikai tanulmányok készítése vagy kutatási-fejlesztési projektelképzelések kidolgozása, amelyek megalapozhatják új haditechnikai eszközök kifejlesztését, létrehozását. A pályamunka irányulhat kutatási-fejlesztési koncepció kialakítására, illetve alapkutatás, alkalmazott (ipari) kutatás és kísérleti fejlesztés javaslat kidolgozására egyaránt.

Pályázat díjazása

A pályázatra beérkezett pályamunkák közül a szakmai bírálók javaslata alapján a pályázat kiírója az első három helyezettet pénzjutalomban részesíti az alábbiak szerint:

  • - Első díj:                      1.000.000,- Ft;
  • - Második díj:                 500.000,- Ft;
  • - Harmadik díj:               250.000,- Ft.

A fentiek mellett a jelentős újdonságértékkel bíró pályamunkák – függetlenül a többi értékelési szemponttól – innovációs különdíjban részesülnek, amelynek összege 250.000,- Ft.