- English
- Magyar
(frissítve: 2022.10.24.)
További információk kérhetők:
Képzésfelelős: Elek Barbara, elek.barbarabgk.uni-obuda.hu
Felnőttképzési Központ
Andriska Gergő andriska.gergobgk.uni-obuda.hu
Jelentkezés
Jelentkezés az online jelentkezési űrlap hiánytalan kitöltésével lehetséges az alábbi elérhetőségen: http://bgk.uni-obuda.hu/hu/tanulmanyi-osztaly/jelentkezesi-lap-szakiranyu-tovabbkepzesre
Kérjük minden esetben pontosan jelölje meg a kiválasztott szakot, amelyre jelentkezni szeretne!
Jelentkezési határidő: 2023. augusztus 15.
Képzés kezdete: 2023. szeptember
Egyéb információk:
Tanterv: letölthető innen
Képzési szerződés tájékoztató jellegű, a beiratkozáskor kitöltve átvehető, megtekinthető itt
A továbbképzés célja:
A fenntartható fejlődés gondolata mindössze néhány évtizeddel ezelőtt, a XX. század végén fogalmazódott meg, de ma már a vállalati stratégiák szerves részét képezi. A vállalati fenntarthatóság alapvető elemei a környezet-, egészség-, tűz- és munkavédelem, mely területek az elmúlt években rohamos fejlődésen mentek keresztül. A korábban különállóan kezelt szakterületek a fejlődési folyamat során erőteljesen összekapcsolódtak és napjainkra már egy közös rendszer, az EHS (Environmental/Környezetvédelem, Health/Egészség and/és Safety/Biztonság) rendszer elemeit alkotják. Az új szakterület létrejöttével fogalmazódott meg az igény a vállalatok részéről egy olyan szemléletmóddal bíró szakember iránt, aki képes komplexen látni és kezelni a vállalati környezet-, egészség-, tűz- és munkavédelmet, illetve biztonságot. Ez az igény hívta életre az EHS mérnöki szakmát. A terület fejlődése napjainkban se állt le, a hagyományos megoldások mellett innovatív biztonságtechnikai megoldások sora áll az EHS szolgálatába, létrehozva ezáltal egy új, ugrásszerűen fejlődő interdiszciplináris szakmai - kutatási területet.
Ezekre a kihívásokra válaszul az Óbudai Egyetem Bánki Kara 4 féléves, levelező képzési rendszerű, a hazai felsőoktatásban akkreditált
EHS SZAKMÉRNÖK/SZAKEMBER
képzést indít.
A képzés célja, hogy környezet-, egészség-, tűz- és munkavédelem, illetve biztonság terén magas szintű, korszerű elméleti és gyakorlati ismereteket nyújtson a vállalati vagy állami szektorban tevékenykedő mérnökök/szakemberek részére. Cél olyan szakmérnökök/szakemberek képzése, akik korábban megszerzett alapképzettségük birtokában az új ismeretek elsajátításával képesek legyenek a vállalati vagy intézményi EHS rendszer létrehozására, működtetésére, felügyeletére, azok során felmerülő problémák megoldására. A cél továbbá olyan szakmérnökök/szakemberek képzése, akik a vállalati vagy intézményi EHS feladatok megoldása és célok elérése folyamán - szem előtt tartva a fenntartható fejlődés elveit - magas szinten, nagy hatásfokkal és innovatívan képesek összehangolni a társadalom biztonság iránti elvárásait a vállalat, intézmény műszaki-gazdasági érdekeivel.
Jelentkezés feltétele:
EHS Szakmérnök: BSc vagy MSc (korábbi egyetemi vagy főiskolai) mérnöki oklevél
EHS Szakember: bármely (nem mérnök) felsőoktatási szakon szerzett BSc, vagy MSc, (korábbi egyetemi vagy főiskolai) oklevél
Megszerezhető végzettség:
Eredményes záróvizsga esetén hallgatóink oklevelet kapnak: EHS szakmérnök (EHS engineer)/szakember (EHS specialist) megnevezéssel.
Képzési idő:
4 félév vagy 2 félév (előképzettségtől függően).
Előképzettségtől függően, egyéni elbírálás alapján van lehetőség korábbi tanulmányok (pl. tűzvédelmi-, környezetvédelmi-, munkavédelmi mérnöki diploma) beszámítására, elismertetésére.
Költségek:
Önköltséges (230.000 Ft/félév)
Egyéb információk:
A képzésre jelentkezni a honlapon a Jelentkezés menetének leírásánál található Jelentkezési űrlap kitöltésével és beküldésével lehet. A jelentkezőket – a jelentkezési határidő után – a további teendőikről értesíteni fogjuk. A képzéssel kapcsolatban további információkat a megadott kapcsolattartói elérhetőségeken lehet kérni. A levelező munkarendű képzésben a hallgatók tanóráira tömbösítve, pénteki és szombati napokon kerül sor.
A záróvizsgára bocsátás feltételei:
A záróvizsgára bocsátás feltétele a végbizonyítvány (abszolutórium) megszerzése. Végbizonyítványt a felsőoktatási intézmény annak a hallgatónak állít ki, aki a tantervben előírt tanulmányi és vizsgakövetelményeket – szakdolgozat elkészítése kivételével – teljesítette és az előírt krediteket megszerezte.